Jak hodować przeznaczone do spożycia rośliny brokułów?

Brokuł typu Destiny jest zwartą, odporną na ciepło i zimno rośliną, która dobrze sprawdza się w cieplejszym klimacie. Wczesną wiosną posadź swoją odmianę brokułów Destiny na letnią uprawę. Druga roślina może być posadzona w połowie lata do zbiorów jesienią.

Smakowite, bogate w składniki odżywcze warzywa nie są trudne do uprawy w pełnym słońcu i umiarkowanie żyznej, dobrze zdrenowanej glebie. Czytaj dalej i dowiedz się, jak uprawiać tę odmianę brokułów.

Jak uprawiać Brokuły odmiany Destiny?

Rozpocznij siew w pomieszczeniach zamkniętych z wyprzedzeniem od pięciu do siedmiu tygodni lub zacznij od małych roślin brokułów Destiny ze szkółki lub centrum ogrodniczego. Tak czy inaczej, należy je przesadzić do ogrodu na dwa do trzech tygodni przed ostatnimi mrozami w Twojej okolicy.

Odmianę tę można również sadzić bezpośrednio w ogrodzie na dwa do trzech tygodni przed ostatnimi przeciętnymi przymrozkami w danej okolicy.

Przygotuj glebę poprzez wykopanie dużej ilości materii organicznej wraz z nawozem uniwersalnym. Brokuły należy sadzić w rzędach oddalonych od siebie o ok. 1 m. Pomiędzy rzędami pozostaw od 30-36 cm.

Rozprowadź cienką warstwę ściółki wokół roślin, aby zatrzymać wilgoć w glebie i zahamować wzrost chwastów. Raz w tygodniu lub częściej namocz rośliny brokułów, jeśli gleba jest piaszczysta. Staraj się utrzymywać glebę równomiernie wilgotną, ale nigdy podmokłą i suchą jak wiór. Brokuł może być gorzki, jeśli rośliny są narażone na napór wody. Usuń chwasty, gdy są jeszcze małe. Duże chwasty okradają rośliny z wilgoci i składników odżywczych.

Brokuły należy nawozić co drugi tydzień, zaczynając od trzech tygodni po przeszczepieniu do ogrodu. Można stosować uniwersalny nawóz ogrodowy o zrównoważonym stosunku N-P-K.

Zwróć uwagę na typowe szkodniki, takie jak robaki kapustne, które można zbierać ręcznie lub poddać działaniu Bt (bacillus thuringiensis), organicznej bakterii występującej naturalnie w glebie. Mszyce traktuje się poprzez wydmuchiwanie ich z roślin za pomocą węża. Jeśli to nie zadziała, należy spryskać szkodniki mydłem owadobójczym.

4 comments on “Jak hodować przeznaczone do spożycia rośliny brokułów?

Comments are closed.