Uprawa brokułów odmiany Di Ciccio

Rodzaje warzyw będące efektem dziedziczenia dają domowym ogrodnikom więcej możliwości niż to, co oferuje sklep spożywczy. Jeśli lubisz brokuły, spróbuj uprawiać odmianę Di Ciccio. Ta smaczna włoska wersja wytwarza smaczne, słodkie i łagodne przysmaki dzięki odrostom na każdej roślinie.

Czym jest brokuł odmiany Di Ciccio?

Brokuły Di Ciccio to odmiana pochodząca z Włoch. W porównaniu z innymi odmianami brokułów ma małe lub średnie rozmiary i długie, cienkie łodygi. Każda roślina produkuje centralną główkę, ale także odrosty o mniejszych główkach. Każdą główkę można pojedynczo zdejmować i w ten sposób uzyskać ciągłe zbiory.

Smak tej odmiany brokułów jest łagodny, ale słodki i smaczny. Można je jeść na surowo lub gotować w dowolny sposób, jak inne rodzaje brokułów. Mniejsze kwiatki są jeszcze słodsze i bardziej aromatyczne – najlepiej spożywać je na surowo. Małe liście rośliny mogą być używane jak jarmuż.

Jak sadzić brokuły odmiany Di Ciccio?

Jeśli sadzisz na wiosnę, to rozpocznij uprawę w pomieszczeniach zamkniętych na sześć do ośmiu tygodni przed ostatnimi mrozami. Czas dojrzewania dla tej odmiany może być długi i zróżnicowany, do 100 dni, więc rozpoczęcie uprawy wewnątrz pomieszczń jest ważne, aby jak najlepiej wykorzystać sezon wegetacyjny i uniknąć skręcania się roślin, gdy robi się gorąco.

Późnym latem można także siać nasiona bezpośrednio w ziemi, aby uzyskać zbiory jesienne, szczególnie w miejscach o łagodnych zimach.

Opieka nad brokułami

Rośliny brokułów wszystkich typów preferują żyzną, dobrze zdrenowaną glebę. W razie potrzeby należy uzupełnić glebę kompostem i upewnić się, że nie będzie tam stojącej wody. Potrzebują również dużo przestrzeni między roślinami, około 60 cm. aby zapewnić swobodny przepływ powietrza w celu zapobiegania chorobom i gniciu.

Oprócz kompostu należy stosować nawóz, ponieważ brokuły zużywają dużo składników odżywczych. Umieść swoje sadzonki lub nasiona w słonecznym miejscu w ogrodzie, chociaż Di Ciccio będzie tolerować trochę cienia. Podlewaj rośliny regularnie przez cały okres wegetacyjny, aby utrzymać wilgotność gleby.

3 comments on “Uprawa brokułów odmiany Di Ciccio

Comments are closed.