Jak nosić spinki do mankietów?

Nowoczesne spinki do mankietów to z pewnością must have dla każdego mężczyzny. Ten modny dodatek może podkreślić elegancką stylizację i dodać pewności siebie. Oferta spinek do mankietów jest niezwykle szeroka, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jak nosić spinki do mankietów? O czym warto wiedzieć? Co jest istotne podczas korzystania ze spinek?

Spinki do mankietów

Pamiętajmy o tym, że spinki nie pasują do każdego typu mankietu. Większość koszul jest przystosowana do guzików. Gdy wybieramy się na szczególne uroczystości, warto postawić na mankiet francuski, który jest też nazywany podwójnym. Składa się z usztywnionych części, które po złożeniu tworzą sztywny mankiet w otworem na spinkę. To pozwala utrzymać ten drobny dodatek na swoim miejscu. Nieco innym rozwiązaniem jest mankiet neapolitański. Jest on bardziej ozdobny i efektywnie wygięty, dlatego przyciąga uwagę. Oba rodzaje mankietów są idealne na formalne okazje.

O czym warto wiedzieć?

Podczas wyboru spinek do mankietów, spore znaczenia ma długość rękawów. Rękaw powinien wystawać spod marynarki, co pozwoli na wyeksponować spinki. Przy opuszczonych dłoniach rękaw wystaje na ok. 2-3 cm. Każdy ruch ręki w takim wypadku sprawia, że spinka wysuwa się spod marynarki. Mężczyźni niejednokrotnie zastanawiają się, czy spinki do mankietu pasują także do mniej formalnych garniturów. Odpowiedź jest jednoznaczna – jeśli wybieramy smoking lub frak, spinki są koniecznością. Z kolei w garniturach jest to dopuszczalne, chociaż niekonieczne.

Powinniśmy nieco szerzej spojrzeć na temat spinek do mankietu. Konieczne jest dobranie wyboru do danej okoliczności. Spinki świetnie prezentują się z formalnym garniturem urzędowym. Możemy je nawet założyć do klasycznego garnituru.

Kiedy postawić na spinki do mankietów?

Z założenia spinki do mankietów mają za zadanie podnosić elegancję i formalność całej stylizacji. Frak i smoking same w sobie są pełne klasy. Zakładamy je na własny ślub, bal, galę, czy inne wieczorne spotkania. Oczywiście faceci chętnie zakładają także garnitury, do których pasują spinki. Co ciekawe, te drobne dodatki są wybierane przez gości weselnych i przez panów młodych. Podobnie sprawa wygląda w przypadku ważnego spotkania biznesowego. W sytuacji, gdy w pracy nosimy garnitur, spinki nie zawsze są dobrym wyborem. To nie zmienia faktu, że każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie różne rodzaje spinek do mankietów.

Kolory spinek trzeba dopasować do koloru innych dodatków. Gdy nosimy srebrny zegarek, wtedy srebrne powinny być także spinki. Nie zapominajmy o tym, że spinka nie musi przyjmować jednego koloru. Istnieje wiele unikalnych propozycji, które wpiszą się w nasz gust. Istotne jest to, aby spinka chociaż częściowo współgrała z męską biżuterią. Kontrastowe zestawienia mogą nie prezentować się efektownie. Gdy chcemy dobrać zegarek i spinki, pamiętajmy o tym, że zazwyczaj zegarek jest dosyć ciasny. Nie należy wybierać zbyt obszernej koperty czasomierza, gdyż mankiet będzie się na niej opierał i nieestetycznie załamywał.